Vaniļas variants, Aromātiskās pākstis | network-bloggers.com

Ziemassvētku kēkss ar vaniļas smaržu. Vācu variants

Tehnikas nodaļa Garšvielu karaliene vaniļa Labākie pasaules konditori bieži vien rada desertus, kur tiek izmantota vaniļa. Vienmērīgi izkārtoti melni graudiņi krēmos, musos, mērcēs, šokolādē vienlaikus piesaista ar savu neparasto izskatu un piešķir maigu, izsmalcinātu aromātu desertam.

Recepšu kolekcijas

Vaniļas pāksts, vaniļas ekstrakts, vaniļas pasta, vaniļas cukurs un vanilīns — tik daudz iespēju, kā iegūt pasakaino aromātu. Par būtiskākajām atšķirībām starp vaniļas produktiem stāsta Gemoss šef-konditore Diāna Ozoliņa.

Ne velti vaniļa ieguvusi vispopulārākās garšvielas titulu visā pasaulē. Vaniļa ir arī otra dārgākā garšviela pasaulē uzreiz aiz safrāna, jo sbis dv tirdzniecba ceļš līdz veikala plauktiem ir garš un sarežģīts.

2 receptes, kā pagatavot ideālu vaniļas mērci - network-bloggers.com

Vaniļas pākstis tiek iegūtas no orhideju dzimtas augiem. Un nebūt nav tā, ka augam piemīt vaniļas aromāts — izteikto smaržu pāksts iegūst tikai pēc īpašas apstrādes.

August 28, Jūs varat nopelnīt tik daudz, cik vēlaties! Bet nesauc to par ieguldīšanu. Tas bieži izmantots, atsaucoties uz zinātnes filosofa Tomasa Kūna Thomas Kuhn, teoriju angl.

Pārtikā izmanto tikai speciālu vaniļas šķirni, kurai pāksts garums ir cm. Pirms šāda pāksts nonāk virtuvē, tai ir sarežģīts apstrādes process.

Jebkurš gardēdis apliecinās, ka nekas nevar aizstāt īstās vaniļas garšu. Indonēzieši uzskata, ka vaniļa ir laimes orhideja, kas uzjundī garu, rada svētlaimi, rosina seksuālas fantāzijas un šo iemeslu dēļ tā jālieto pēc iespējas biežāk. Pagatavo kādu no 15 receptēm ar kārdinošo vaniļas aromātu un noskaidro, cik pamatoti ir indonēziešu ticējumi.

Te ir svarīgs roku darbs. Vēl negatavas pākstis novāc un uzreiz vaniļas variants 20 sekundes notur karstā ūdenī ºC. Pēc tam fermentē 1 nedēļu 60 ºC. Tad to ilgstoši žāvē vaniļas variants, kur ir ļoti laba gaisa cirkulācija.

Pāksti uzskata par gatavu lietošanai, kad uz tās virsmas ir parādījies īpašs balts pārklājums kas, starp citu, notiek tikai uz ļoti augstas kvalitātes pākstīm.

Viss process var ilgt mēnešus. Kulinārijā visbiežāk izmanto Meksikas, Ceilonas un Burbonas vaniļas vai Madagaskaras šķirnes. Vaniļa un tās daudzveidība Runājot par vaniļas pāksti, bieži vien izskan jautājums, vai ir vērts izmantot dārgu vaniļas pāksti, ja vienlīdz labi var aromatizēt desertus ar vanilīna, vaniļas cukura, pastas vai ekstrakta palīdzību? Atbilde — tas ir tā vērts.

Ekskluzīvos desertos un tortēs vienlaikus pievieno vairākas dažādu šķirņu vaniļas pākstis. Lai izvēlētos vaniļas variants vaniļas pāksti, jāpievērš uzmanība tās izskatam.

Ieguldījumi praksē

Pāksts nekādā gadījumā nedrīkst būt sausa, saplīsusi vai atvērta. Visi vērtīgie aromāti, kas ir bagāti ar eļļām, no atvērtas pāksts ir iztvaikojuši. Augstas kvalitātes pākstīm jābūt taukainām, tumši brūnā vai gandrīz melnā krāsā, elastīgām un to nav iespējams salauzt.

Vaniļas ekstrakts Foto: Shutterstock Vaniļas ekstrakts ir vaniļas pākšu izvilkums degvīnā. Ekstrakcijas process notiek kā minimums astoņas nedēļas un tā laikā produkts iegūst konkrētajam vaniļas pākšu veidam raksturīgās garšas un aromāta nianses. Vaniļas ekstrakts ir piemērots dažādu vaniļas variants un konditorejas izstrādājumu, dažādu saldo ēdienu, saldējumu, šokolādes, atsvaidzinošo un alkoholisko dzērienu aromatizēšanai. Tā kā šis produkts saprotamu iemeslu pēc ir visai dārgs, vari to mēģināt pagatavot mājas apstākļos. Četras vaniļas pākstis, kas gareniski pārgrieztas uz pusēm, pārlej ar ml degvīna un aizvākojamā traukā noturi vismaz nedēļas.

Vaniļas pākstis obligāti jāuzglabā rūpīgi iesaiņotas — ietītas pārtikas plēvē vai folijā, stikla hermētiskajā traukā, un noteikti tumšā, sausā, vēsā vietā. Ir divi veidi, kā izmantot vaniļas pāksti: Aromatizē ēdienu ar sēkliņām; Aromatizē ēdienu ar pašu pāksti pēc tam, kad no tās ir izņemtas sēklas.

Aromātiskās pākstis | network-bloggers.com

Lai iegūtu sēklas no pāksts, pāksts jānovieto uz dēļa, jāpieplacina ar pirkstiem un jāizlīdzina ar plānu un asu nazi. Tad uzmanīgi jāiegriež gareniski nepārgriežot to uz pusēmjāatver un ar asmens palīdzību jāizgreb sēkliņu masa.

bināro opciju darba sistēma pelnīt naudu ar kodiem internetā

Pēc tam tukšo pāksti var izžāvēt un sasmalcināt kopā ar cukuru vai vienkārši ielikt cukurtraukā, lai tas uzņem vaniļas aromātu. Parasti vaniļu izmanto pienam, šokolādei, konditorejas izstrādājumiem, kafijai, tējai, visdažādākajiem saldumiem un desertiem, alkoholiskajiem un bezalkoholiskajiem dzērieniem, augļu salātiem utt.

bināro opciju tirdzniecības priekšrocības un trūkumi binārās opcijas bez depozīta bonusa 2020. gads

Dažiem tas var būt atklājums — vaniļu pievieno arī pamatēdieniem, piemēram, tītara, truša un cūkgaļas sautējumiem, dārzeņu karijam, sieriem un dažādiem salātiem. Vaniļas daudzums uz 1 kg produkta ir ¼ pāksts vai pēc garšas. Vaniļa un tās veidi Vanilīns Vanilīns ir aromātiskā viela, kas ir dabīgās vaniļas sastāvā kopā ar vēl citām aromātiskām vielām.

Tie ir balti vaniļas variants, kas parādās pēc žāvēšanas uz vaniļas pāksts virsmas.

Tiramisu ar bumbieriem un šokolādi

Mūsdienās tas tiek iegūts mākslīgi. Taču tehnoloģijas radījušas produktu, kas sniedz līdzvērtīgu aromātu.

vsa metode binārajās opcijās projekti, kā nopelnīt naudu internetā 2020. gadā

Protams, vanilīna smarža ir izteikta, taču tā nav ekskluzīva un bagāta ar ēteriskām eļļām. Vanilīna pieņemamais daudzums ir 1 g uz 1 kg produkta. Jādozē uzmanīgi, citādi garša izstrādājumam būs rūgta un tas būs neēdams.

Kategorijas

Vaniļas vaniļas variants Vaniļas cukurs ir cukurs ar vanilīnu. Ir arī cukurs ar dabīgo vaniļu, ko var, protams, viegli pagatavot mājas apstākļos. Vaniļas cukuru var pagatavot arī pats, izmantojot pāri palikušās vaniļas pākstis, cukuru, un vaniļas variants visu rūpīgi sablendējot pūdercukura konsistencē. Uzglabā slēgtā, hermētiskā traukā un izmanto jebkurā receptē, kur nepieciešama vaniļas klātbūtne.

Ziņu izvēlne

Vaniļas pūderis Vaniļas pūderis pēc būtības ir izžāvētas un pūderī sasmalcinātas vaniļas pākstis. Diezgan koncentrēts un intensīvs aromāts šim produktam.

Pievienojot cukuru proporcijāvaniļas pūderis pārvēršas par cukuru ar dabīgo vaniļu, kas ir ļoti interesants produkts, it īpaši, izmantojot dažādu veidu cukurus. Pārdošanā visbiežāk var sastapt vaniļas pūderi ar sekojošām vielām: dekstrozi, laktozi, cieti, sauso kukurūzas sīrupu, baltās akācijas sveķiem utt.

Vaniļas ekstrakts Vaniļas ekstrakts ir vaniļas izvilkums alkoholā.

Populārākais šodien

Šis produkts parasti ir diezgan dārgs, vaniļas variants tā pagatavošanā tiek izmantots liels daudzums dabīgās vaniļas. Ir arī bezalkoholiskie varianti, kur bāze ir visdažādākās vielas — cukura sīrups, glicerīns, propilēnglikols, invertcukurs, kukurūzas sīrups utt. Bet tā kā vaniļas ekstrakts ir ļoti koncentrēts, aromatizēšanai nepieciešams pavisam nedaudz.

Vaniļas pasta Vaniļas pasta ir izžāvētas un sasmalcinātas vaniļas pākstis, samaisītas kopā ar cukura, glikozes vai kukurūzas sīrupu, tad vēl ar cieti, dekstrozi, konservantiem u. Dažreiz aromāta intensitātei pievieno arī vaniļas ekstraktu. Vaniļas produktus var iegādāties Gemoss tirdzniecības vietās vai pie tirdzniecības aģentiem.

Svarīga informācija