Tuneļa iespējas, EUR-Lex Access to European Union law

14. novembris vēsturē: Tiek atklāts «eirotunelis» jeb tunelis zem Lamanša šauruma

Svinamās dienas Tunelis, kas savieno Franciju un Lielbritāniju, ir garākais zemūdens tunelis pasaulē - un arī viens no slavenākajām šāda veida būvēm pasaulē.

tuneļa iespējas

Tuneļa iespējas ir 50,5 kilometru garš aptuveni kā no Rīgas līdz Siguldai, kur ir 52,6 kilometri un tas savieno Kalē pilsētu Francijā ar Folkstones pilsētu Lielbritānijā.

Ideja par šāda veida tuneļa būvi "peldēja" gaisā jau kopš Tā kā šajos laikos tehnoloģiskās iespējas bija ļoti ierobežotas, viņa projektā tuneli apgaismoja ar eļļas lampām, pa to brauca ar zirgu ekipāžām, savukārt gaisu tunelī nodrošināja caurules, kas paceltos virs jūras līmeņa. Lai arī ideja cilvēkiem tuneļa iespējas, kara dēļ tā netika īstenota.

Tomēr Tomēr atkal - karu dēļ tuneļa iespējas tika apstādināti, no abām pusēm "izrokot" aptuveni 2 kilometrus. Pagāja gadi un ideja vienmēr virmoja gaisā līdz Tuneļa izbūve sākās Tuneļa iespējas briti izraka vairāk nekā francūži, bet galvenais tika panākts - abas puses satikās precīzi vienā vietā.

Lai nerastos situācija, ka tuneļi tiek rakti katrs savā virzienā, notika regulāra mērīšana ar dažādiem lāzeriem.

Ja šo noteikumu Riska analīzē ņem vērā iespējamās avārijas, kas tieši apdraud ceļa lietotāju drošību tunelī un var notikt tuneļa ekspluatācijas laikā, kā arī avāriju iespējamo seku raksturu un apjomu. Atsevišķos gadījumos iespējams piešķirt atbrīvojumu no šo noteikumu

Tuneļa zemākais punkts tuneļa iespējas 75 m zem jūras līmeņa, tomēr tas nav garākais tuneļa iespējas pasaulē - garākais un dziļākais tunelis pasaulē ir Japānā meklējamais Seikana tunelis 54 kilometrus garš un līdz metriem dziļš. Taču - kā jau minēts, Lamanša tunelim ir visgarākais posms, kas ir tieši zem ūdens. Tunelis tika atklāts Tunelis ir paredzēts tikai dzelzceļam, taču dzelzceļa sastāvos, kas "lido" pa sliedēm ar ātrumu kilometri stundā, ir iespējams ievietot arī automašīnas.

tuneļa iespējas

Kopumā tunelim ir trīs dzelzceļa joslas, divas paredzētas turp-atpakaļ maršrutiem, bet trešā - vilcienu apkopei, ja nu tāda nepieciešama. Brauciens no Francijas uz Lielbritāniju ar vilcienu aizņem aptuveni 35 minūtes.

tuneļa iespējas

Cenas ir no 30 mārciņām 34 eiro par mašīnu vienā virzienā braucot uz nedēļas nogali - 1 vai 2 dienām vai 25 mārciņām 27 eiro vienam cilvēkam. Tomēr regulāra biļete mašīnai vienā virzienā maksā aptuveni 90 eiro - taču nav papildu maksas par bagāžu vai mašīnā sēdošo cilvēku skaitu.

tuneļa iespējas

Vilcieni kursē līdz pat četrām reizēm stundā ik pa 15 minūtēm. Vilcieni pārvadā arī autobusus.

Plāno izstrādāt lokālplānojumu, lai pamatotu tuneļa izbūves iespējas Plāno izstrādāt lokālplānojumu, lai pamatotu tuneļa izbūves iespējas Ogres novada pašvaldības Tautsaimniecības komitejas Deputāti lēma par nepieciešamību uzsākt izpētes darbus, lai pamatotu iespēju izbūvēt tuneli zem dzelzceļa — posmā starp Mālkalnes prospektu un Skolas ielu. Deputāti iepazinās ar ziņojumu par dzelzceļa pārejām Ogres pilsētā ziņojumu skatīt šeit — šis ziņojums, kas pagājušā gada novembrī tika iesniegts Latvijas Republikas Saeimas Koalīciju padomē, Ministru kabinetā, Satiksmes ministrijā, VAS "Latvijas dzelzceļš" "Šī ziņojuma mērķis ir vērst valdības uzmanību uz traģisko situāciju Ogres pilsētā, kad uz sliežu ceļa Ogrē bojā iet cilvēki. Ogres novada pašvaldība lūdz atbalstu problēmas risināšanā — ierīkojot drošas publiskās pārejas vietās, kur ir intensīva gājēju kustība, lai turpmāk nepieļautu līdzīgu tuneļa iespējas atkārtošanos. Ogres novada ilgtermiņa attīstības stratēģijas -

Gadā tuneli izmanto aptuveni 10 miljoni pasažieru un 2,5 miljoni mašīnu.

Svarīga informācija