Fiziski vingrinājumi,

Tuvojas pavasaris, sākam vingrot! 14 vingrojumi iesācējiem. FOTO

Navigation menu

Svētdiena, 19 Maijs Lai konstatētu sportista fiziskās sagatavotības līmeni nepieciešams izpildīt kontrolvingrinājumus, kurus sporta teorijā un arī praksē sauc par testiem.

Ar kontrolvingrinājuma palīdzību mēs pārbaudām testējam tās vai citas sportista fiziskās īpašības resp.

fiziski vingrinājumi

Šo kontroli treneri veic regulāri, īpaši sagatavošanas perioda fiziskās sagatavošanas etapā, lai kontrolētu treniņu procesa iedarbību un koriģētu slodzi atbilstoši izvirzītajiem treniņu mērķiem.

Katru no fiziskajām īpašībām: fiziski vingrinājumi, spēku, ātrumu un to izpausmes formas ātrspēks,  ātruma  izturība u.

fiziski vingrinājumi

Taču jāatceras nerakstīts likums — vismaz vienu kontrolvingrinājumu testu katras fiziskās īpašības kontrolei jāizvēlas tādu, kuru var pielietot ilgtermiņā — visu laika posmu darbā ar šo konkrēto sportistu piem. Tādejādi treneris un arī pats sportists ar objektīvu datu palīdzību var redzēt savu fizisko īpašību dinamiku treniņu rezultātā.

Fiziski vingrinājumi vienprātība pasaules treneru vidū ir skrējiena ātruma kontrolei — kā testa vingrinājums tiek lietots skrējiens īsā 5, 10,15, 20, 30 m distancē ar startu no vietas un kustībā.

vingrinājums

Distancē uzrādītais laiks sekundēs uzrāda sportista skrējiena ātrumu. Spēkaīpašību kontrolei visbiežāk tiek izvēlēti vingrinājumi  kāju, laika opcijas vērtība diagrammā, muguras un vēdera muskulatūrai.

Kāju un roku muskulatūras testēšanai bieži izmanto svarus, bet vēdera un muguras muskulatūrai — noliekšanās un atliekšanās vingrinājumus.

  • FIZISKĀS SAGATAVOŠANAS PLĀNOŠANA
  • Darījumi ar naudu, lai nopelnītu

Fiksē, cik reižu var piecelties-atliekties noteiktā laikā piem. Analogs vingrinājums mugurai — noliekšanās. Ātrspēka fiziski vingrinājumi izmanto dažādus lēcienus fiksējot lēciena augstumu vai tālumu: lēcieni uz augšu atsperoties ar abām kājām no vietas, ar abām vai vienu kāju kustībā.

Lēciena augstumu fiksē punktā kuru aizsniedz ar vienu roku vai arī  ar abām rokām. Izturībastestēšanai mūsu treneri bieži izmanto t.

fiziski vingrinājumi

Kūpera testu — 12 min. Populāri testi ir arī vienkārši skrējieni garajās distancēs, sākot  no 1 km jaunietēm. Tomēr vadošie pasaules profesionālo sporta spēļu treneri par labāko testu uzskata m turp-atpakaļ skrējienu. To izpilda fiziski vingrinājumi m distancē skrienot šo distanci turp-atpakaļ 6 reizes.

Tad atpūtas pauze un testu  50 m x 6 izpilda otru reizi. Par sportista izturības rādītāju tiek izmantota abu skrējienu laika summa.

Cilvēka ķermeņa reakcija un pielāgošanās fiziskām aktivitātēm

Veiklībasīpašību testēšanai mūsu treneri visbiežāk izmanto skrējienu starp handbola vārtu stabiem: sportists nostājas vārtos pie viena vārtu staba un pēc komandas skrien līdz otram- pieskaras,  tad atpakaļ u. Vingrinājumu izpilda trenera noteikto laiku un skaita cik reižu var katram stabam pieskarties, vai arī izpilda noteiktu pieskāršanās skaitu, fiksējot laiku, kurā to var veikt.

Pasaules vadošie treneri plaši pielieto trīs vēl citus testus. Pirmais no tiem — uz vienas līnijas novietoti trīs konusi piloni 4,5 m attālumā cits no fiziski vingrinājumi.

Sportists stāv pie vidējā konusa.

Drukāt Katru darba dienu liela daļa cilvēku vidēji 6 stundas pavada vienā pozā. Tāpēc ir ļoti svarīgi ik pa laikam nedaudz izkustēties. Cilvēka veselība un pašsajūta ietekmē arī viņa produktivitāti darbā.

Pēc starta komandas skrien pie konusa pa kreisi, pieskaras tam un tad skrien pie trešā konusa 9m ,kurš ir pa labi no vidējā — pieskaras tam un atgriežas finišējot pie vidējā konusa.

Tiek fiksēts laiks.

No šodienas var pieprasīt pabalstu bērnu pieskatīšanai Covid

Otrsvingrinājums — sportists stāv uz starta līnijas blakus pirmajam konusam. Trīs citi konusi novietoti uz vienas līnijas 9 m attālumā.

Atsevišķos periodos, it īpaši treniņnometņu laikā, tiek pielietots monocikls, tas ir vienas dienas treniņu režīma plānojums. Šāds plānojums tiek izmantots, ja dienā ir divi vai vairāk, treniņi. Visos sporta veidos un visos treniņu plānošanas periodos — sagatavošanas, sacensību un arī pārejas periodā, trenerim plānā jāparedz tie vai citi fiziskās sagatavošanas veidi. Tagad — par dažādu fizisko īpašību attīstīšanas secību.

Atstarpe šiem konusiem ir 4,5 m. Pēc starta signāla sportists skrien pie vidējā konusa, pieskaras, fiziski vingrinājumi pie konusa pa kreisi, pieskaras, tad pie trešā konusa pa labi no vidējā, tad atgriežas pie vidējā un pēc tam finišē pie konusa uz starta līnijas.

Trešaisvingrinājums — trīs konusi fiziski vingrinājumi burta L veidā. Starts no burta L augšpuses, kur novietots pirmais konuss, otrais L pamatnē 5 m attālumā no pirmā, trešais — L kājiņas galā arī 5 m attālumā no otrā.

Šī tīmekļa vietne izmanto sīkfailus

Uzdevums — apskriet abus konusus un atgriezties pie pirmā konusa. Ja konusu novietošanā tiks izmantoti minētie attālumi, tad trenerim un arī sportitiem būs iespēja salīdzināt savus rezultātus ar citu valstu sportistu rezultātiem, jo tie daudzviet tiek publicēti sporta zinātniskajā literatūrā.

  • Tuvojas pavasaris, sākam vingrot! 14 vingrojumi iesācējiem. FOTO
  • Nopelnīt naudu internetā, ieguldot 30

Katrā gadījumā, regulāra fizisko īpašību dinamikas kontrole ir viens no pamatnoteikumiem mērķtiecīgam treniņu procesam. Semināru kalendārs.

Svarīga informācija