Atcelšanas tirdzniecība

Pilsētvide, āra kafejnīca. Attēls ilustratīvs.

atcelšanas tirdzniecība

Covid infekcijas izplatības ierobežošanas pamatprincipi visos gadījumos ir apmeklētāju informēšana, distancēšanās, higiēnas prasību ievērošana un personiskās veselības novērtēšana, informēja Ekonomikas ministrijā. Tāpēc arī tirdzniecības un sabiedriskās ēdināšanas uzņēmumiem turpmākajā darbībā jāievēro šādi Covid ierobežošanas pamatprincipi: apmeklētāju informēšana par piesardzības prasībām; distancēšanās 2 metri; higiēnas prasību ievērošana; personas darbinieku veselības stāvokļa uzraudzība.

Nosakot pulcēšanās ierobežojumus, turpmāk tirdzniecības un sabiedriskās ēdināšanas vietās jānodrošina ne mazāk kā 4 kvadrātmetri no publiski pieejamās telpu platības uz vienu apmeklētāju.

atcelšanas tirdzniecība

Visi citi iepriekš ieviestie ierobežojumi tirdzniecības pakalpojumu sniedzējiem tiek atcelti. Sabiedriskās ēdināšanas pakalpojuma sniedzējam sabiedriskās ēdināšanas vietā papildu jānodrošina, ka: tiek ievērota 2 metru distance starp galdiņiem, ja starp tiem nav izveidota norobežojoša siena; iekštelpās pie viena galdiņa neatrodas vairāk par 4 apmeklētājiem, kas nav vienas mājsaimniecības locekļi; ārtelpās pie viena galdiņa neatrodas vairāk par 8 apmeklētājiem, kas nav vienas  mājsaimniecības locekļi; ir pieejama iespēja apmeklētājiem iegādāties ēdienus arī līdzņemšanai; galda piederumu, trauku komplektu atcelšanas tirdzniecība salvešu izsniegšana atcelšanas tirdzniecība katram apmeklētājam individuāli; pēc katra apmeklētāja ēdienreizes tiek veikta galdiņu dezinfekcija; sabiedriskās ēdināšanas vietas darbu uzsāk ne agrāk kā plkst.

atcelšanas tirdzniecība

Vienlaikus valdības noteikumos definētas prasības dažāda veida pasākumu kāzas, izlaidumu u. Pasākumu vai saimniecisko pakalpojumu sniegšanās vietās var būt šāds maksimāli pieļaujamais personu skaits: no  Noteiktais maksimālais personu skaits neietver darbiniekus.

atcelšanas tirdzniecība

Tāpat atcelta ierobežojošā norma par pasākuma norises laiku, taču ir jāveic regulāra telpu vēdināšana un joprojām jāievēro noteiktā darba laika prasība - ne agrāk kā plkst.

Vēlāk interneta izpeļņa situācija pagarināta līdz atcelšanas tirdzniecība.

atcelšanas tirdzniecība

Svarīga informācija